Aleksandra Piotrowska podwójną medalistką mistrzostw Polski U-16

Świetne wieści napłynęły z Tarnowa, gdzie wczoraj i dziś odbywały się Mistrzostwa Polski U-16 w lekkoatletyce.

Aleksandra Piotrowska z Wdy Świecie zdobyła złoto w biegu na 100 m i srebro na 300 m.

W Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Tarnowie reprezentację powiatu świeckiego tworzyli cztery młodziczki i jeden młodzik z Wdy Świecie, UKS Duo-Set Świecie i LUKS Serock. Największe nadzieje medalowe były związane z Aleksandrą Piotrowską z Wdy, która w tym roku uzyskała najlepsze wyniki na 100 i 300 m. Sprinterka z Dworzyska nie zawiodła. W sobotę została mistrzynią kraju w biegu na 100 m. Piotrowska najpierw wygrała pierwszą z czterech serii uzyskując najlepszy czas eliminacji 12,27 s. Jednak to co najlepsze podopieczna Julii Pliszki zostawiła na finał A. W nim pobiegła rewelacyjnie bijąc swój rekord życiowy – 12,03 s i deklasując rywalki.

Gratulujemy Aleksandrze znakomitego podwójnego sukcesu