Chrząszcz brzmi w trzcinie....

Dzień 8 marca przywodzi każdemu na myśl Święto Kobiet. W tym roku czas ten obchodziliśmy tradycyjnie, bowiem na korytarzach, w salach i pokoju nauczycielskim dostrzec można było czekoladki, kwiaty. Jednak mając w pamięci obchodzony 21 lutego Dzień Języka Ojczystego, chcieliśmy połączyć jego obchody z Dniem Kobiet. Przeprowadziliśmy Szkolny Konkurs Ortograficzno – Językowy ,,Ortografia jest kobietą”. Na teście pojawiły się jedynie rzeczowniki żeńskie oraz pytania sprawdzające umiejętność poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Miejsce I zajęła Małgorzata Czubak z klasy IV TA, miejsce II przypadło Amelii Fajfer z klasy III LO, a miejsce III zajęła męska część społeczności uczniowskiej: Bartek Dąbrowski kl. IV TA oraz Jakub Kriewald – kl. I T. Gratulujemy!

Warta Honorowa

1 marca o godzinie 18 nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. Warte honorową

wraz z żołnierzami WP trzymali uczniowie naszej szkoły.

     
   

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Izbie Regionalnej

1 marca 2019 roku odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego

podziemia. W Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej zajęcia poprowadził Pan Michał Goliński. Prelekcje skierowane były do młodzieży

szkolnej. Z naszej Szkoły w wydarzeniu wzięła udział klasa II LO w ramach lekcji historii.

W związku z palącym problemem związanym z dopalaczami i ich dostępnością podczas roku szkolnego jak i w okresie wolnym od nauki przedstawiamy pismo Inspektora Sanitarnego oraz Komendy Głównej Policji do rodziców.

 


Bądźmy czujni, dealerzy śmierci nie próżnują !!! 

Jasełka
W dniu 21.12.2018 r. w Zespole Szkół Menedżerskich odbyły się Jasełka. Uczniowie z własnej inicjatywy przygotowali inscenizację Bożego Narodzenia wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Po dużej dawce uśmiechu w klasach odbyły się spotkania opłatkowe pełne życzeń i smakołyków na stołach.

Geosigma
Szkolny konkurs matematyczno - geograficzny odbył się 14.12.18 r. Uczniowie tradycyjnie musieli wykazać się wiedzą z dziedziny matematyki i geografii oraz znajomością swojej szkoły w liczbach. W tym roku podczas zliczania punktów uczestnicy konkursu spotkali się z podróżnikiem Tomkiem Pasiekiem, który opowiedział o swojej rowerowej podróży. Spotkanie było bardzo ciekawe. Klasy rywalizowały ze sobą do samego końca. Sumując punkty z wszystkich konkurencji miejsce I zajęła klasa II  LOT, miejsce II - klasa IVA, miejsce III - klasa III LO.

    "Fit - Mikołaj" ludzie dobrej woli i >>Chińczyk<< wieczorową porą! - pierwszy tydzień grudnia upłynął w Zespole Szkół Menedżerskich bardzo aktywnie.

Gdy 6  grudnia 2018 klasy odwiedził Mikołaj z czekoladowymi pysznościami, chociaż sam nie wyglądał na miłośnika słodyczy, zaczęliśmy myśleć o Świętach, ale również o innych.

    Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym zaangażowaliśmy się w " Szlachetną Paczkę" przy współpracy z Hufcem ZHP Świecie - Powiat. Wsparliśmy podarkami Panią Danusię. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą mobilizację klas, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Udowodniliście, że w tak krótkim czasie można zrobić tak wiele.

    Tydzień szkolny zakończył się wyjątkowo w sobotę po 6 rano. Stało się tak za sprawą 4 już w historii naszej placówki "Nocy w szkole" zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim były gry planszowe i komputerowe. Hitami okazały się "Chińczyk" oraz "FIFA".

I mimo zapowiedzi zdecydowanego zwycięstwa opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Pani Karoliny Kwaśniewskiej - turniej wygrali: Kamil Kiełpiński i Monika Borek.    

Sto lat dla Niepodległej

        

       9 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 w nawiązaniu do daty 11 listopada 1918 roku, uczniowie

naszej szkoły wraz z innymi uczniami szkół w całej Polsce uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu

państwowego.

      11 listopada odbyła się Warta Honorowa przy pomniku na starym cmentarzu

oraz przy pomniku na Dużym Rynku.

Spotkanie z przedstawicielem Wojskowej Komendy

Uzupełnień z Grudziądza

Kapitanem Jerzym Brzóścikowskim.

     22 października uczniowie profilu wojskowego i policyjnego uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem WKU Grudziądz, który przedstawił możliwości zatrudnienia w Wojsku Polskim absolwentów LO lub podjęcia dalszej nauki na uczelniach wojskowych.

Pokaz Wojskowej Administracji Oddziałów Terenowych

Duży Rynek

        Dnia 25 października uczniowie klas o profilu mundurowym uczestniczyli w pokazie sprzętu i

wyposażenia wojskowego, zarówno Wojska Polskiego jak i Wojsk Obrony Terytorialnej.

         
       W pierwszych dniach października mieszkańcy Świecia upamiętniają śmierć wybitnych przedstawicieli Świecia: nauczycieli, prawników,  urzędników, zarówno Żydów jak i Polaków, którzy zostali wymordowani przez nazistów w 1939 roku. W tym roku uroczystość pod pomnikiem na Małym Rynku w Świeciu odbyła się 8 października 2018roku. Wśród zgromadzonych znaleźli się przedstawiciele władz miasta oraz szkół ze Świecia. Uroczyste obchody 79 - rocznicy masowej egzekucji przygotowali Uczniowie Zespołu Szkół Menedżerskich pod kierunkiem Pani Małgorzaty Hawełko i Karoliny Kwaśniewskiej oraz Uczennice Gimnazjum nr1.

Dzień Języków Obcych (1 października 2018)

      1 października 2018 w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Dnia Języków Obcych. Każda klasa wybrała kraj, o którym przygotowała prezentację oraz informacje dotyczące tradycji, świąt i kultury. Najlepszą klasą okazała się III LO, która w bardzo ciekawy i "smaczny" sposób przybliżyła nam Francję. 

Od 3 do 5 września trwał w tym roku obóz kondycyjno - szkoleniowy klas mundurowych oraz obóz integracyjny uczniów klas pierwszych w Zespole Szkół Menedżerskich. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, ALFA - wyższy poziom trudności oraz DELTA - umiarkowany poziom. Uczniowie poznawali i pogłębiali tajniki zielonej taktyki, elementy taktyki pola walki, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz sposobów na wynoszenie rannych z pola walki. Największe zainteresowanie budziły zajęcia linowe oraz nocne zajęcia taktyczne zakończone marszem w mundurach przez wody zbiornika koronowskiego. Opatrywanie ran w ramach udzielania pierwszej pomocy, które w realistyczny sposób przygotował jeden z instruktorów, stanowiło dodatkową atrakcję, a cały wyjazd podsumowano wspólnym ogniskiem i śpiewami ostatniego dnia obozu.