Jak co roku, na Zamku w Świeciu odbył się konkurs historyczny „Bieg po zabytkach” . Reprezentanci szkół podstawowych mieli za zadanie pokonanie określonej trasy obejmującej ważne dla Świecia miejsca. Na podstawie mapy docierali do punktów, na których musieli rozwiązać zagadkę. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Gruczna. Drugie miejsca zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, natomiast trzecie Szkoła Podstawowa nr 5. W imprezę zaangażowani byli uczniowie z Zespołu Szkół Menedżerskich, którzy w roli wolontariuszy oprowadzili drużyny po wybranych punktach. Brawa dla Wszystkich !!!

Podsumowanie konkursu wiedzy organizowanego przy okazji kwietniowego Święta Chrztu Polski i zajęć

edukacyjnych w Izbie Regionalnej w Świeciu.

Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradzili sobie uczniowie Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu

z klasy III Technikum.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

W dniu 26 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Menedżerskich w Świeciu nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego

dla klas maturalnych w ośrodku kultury "Stokrotka". Jak zawsze wręczono nagrody za najlepsze wyniki w nauce oraz

za zaangażowanie w życie szkoły. Nagrody również ufundowali Starosta Świecia oraz Burmistrz miasta.

Na koniec klasy II LOT i III Ti zaprezentowały krótką oprawę artystyczną. 

Dzień otwarty

W dniu 25 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.Serdecznie dziękujemy szkołom ze Świecia, powiatu świeckiego oraz za indywidualne przyjście uczniów, a także rodziców na Dzień Otwarty w ZSM. 


Życzymy samych sukcesów.

Drużyna z ZSM zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mediewistycznym, który odbył się

5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy !!!

Tydzień Sportu i Zdrowego Odżywiania - Herobox.

Kolejne zajęcia klas policyjnych i wojskowych. Sprawność, wytrzymałość, kondycja, technika – ćwiczymy i doskonalimy w

Hero Box. Profesjonalny sprzęt i doradztwo instruktorów na pewno dadzą pozytywne rezultaty!

Targi Edukacyjne 2019

14 marca w hali widowiskowo – sportowej w Świeciu uczestniczyliśmy w targach edukacji i pracy. Za przygotowane stanowisko otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie. To już drugie w przeciągu trzech ostatnich lat.

Chrząszcz brzmi w trzcinie....

Dzień 8 marca przywodzi każdemu na myśl Święto Kobiet. W tym roku czas ten obchodziliśmy tradycyjnie, bowiem na korytarzach, w salach i pokoju nauczycielskim dostrzec można było czekoladki, kwiaty. Jednak mając w pamięci obchodzony 21 lutego Dzień Języka Ojczystego, chcieliśmy połączyć jego obchody z Dniem Kobiet. Przeprowadziliśmy Szkolny Konkurs Ortograficzno – Językowy ,,Ortografia jest kobietą”. Na teście pojawiły się jedynie rzeczowniki żeńskie oraz pytania sprawdzające umiejętność poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Miejsce I zajęła Małgorzata Czubak z klasy IV TA, miejsce II przypadło Amelii Fajfer z klasy III LO, a miejsce III zajęła męska część społeczności uczniowskiej: Bartek Dąbrowski kl. IV TA oraz Jakub Kriewald – kl. I T. Gratulujemy!

Warta Honorowa

1 marca o godzinie 18 nastąpiło uroczyste złożenie wiązanek pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. Warte honorową

wraz z żołnierzami WP trzymali uczniowie naszej szkoły.

     
   

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Izbie Regionalnej

1 marca 2019 roku odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego

podziemia. W Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej zajęcia poprowadził Pan Michał Goliński. Prelekcje skierowane były do młodzieży

szkolnej. Z naszej Szkoły w wydarzeniu wzięła udział klasa II LO w ramach lekcji historii.

W związku z palącym problemem związanym z dopalaczami i ich dostępnością podczas roku szkolnego jak i w okresie wolnym od nauki przedstawiamy pismo Inspektora Sanitarnego oraz Komendy Głównej Policji do rodziców.

 


Bądźmy czujni, dealerzy śmierci nie próżnują !!! 

Jasełka
W dniu 21.12.2018 r. w Zespole Szkół Menedżerskich odbyły się Jasełka. Uczniowie z własnej inicjatywy przygotowali inscenizację Bożego Narodzenia wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Po dużej dawce uśmiechu w klasach odbyły się spotkania opłatkowe pełne życzeń i smakołyków na stołach.

Geosigma
Szkolny konkurs matematyczno - geograficzny odbył się 14.12.18 r. Uczniowie tradycyjnie musieli wykazać się wiedzą z dziedziny matematyki i geografii oraz znajomością swojej szkoły w liczbach. W tym roku podczas zliczania punktów uczestnicy konkursu spotkali się z podróżnikiem Tomkiem Pasiekiem, który opowiedział o swojej rowerowej podróży. Spotkanie było bardzo ciekawe. Klasy rywalizowały ze sobą do samego końca. Sumując punkty z wszystkich konkurencji miejsce I zajęła klasa II  LOT, miejsce II - klasa IVA, miejsce III - klasa III LO.

    "Fit - Mikołaj" ludzie dobrej woli i >>Chińczyk<< wieczorową porą! - pierwszy tydzień grudnia upłynął w Zespole Szkół Menedżerskich bardzo aktywnie.

Gdy 6  grudnia 2018 klasy odwiedził Mikołaj z czekoladowymi pysznościami, chociaż sam nie wyglądał na miłośnika słodyczy, zaczęliśmy myśleć o Świętach, ale również o innych.

    Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym zaangażowaliśmy się w " Szlachetną Paczkę" przy współpracy z Hufcem ZHP Świecie - Powiat. Wsparliśmy podarkami Panią Danusię. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą mobilizację klas, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Udowodniliście, że w tak krótkim czasie można zrobić tak wiele.

    Tydzień szkolny zakończył się wyjątkowo w sobotę po 6 rano. Stało się tak za sprawą 4 już w historii naszej placówki "Nocy w szkole" zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim były gry planszowe i komputerowe. Hitami okazały się "Chińczyk" oraz "FIFA".

I mimo zapowiedzi zdecydowanego zwycięstwa opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Pani Karoliny Kwaśniewskiej - turniej wygrali: Kamil Kiełpiński i Monika Borek.