Sto lat dla Niepodległej

        

       9 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 w nawiązaniu do daty 11 listopada 1918 roku, uczniowie

naszej szkoły wraz z innymi uczniami szkół w całej Polsce uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu

państwowego.

      11 listopada odbyła się Warta Honorowa przy pomniku na starym cmentarzu

oraz przy pomniku na Dużym Rynku.

    "Fit - Mikołaj" ludzie dobrej woli i >>Chińczyk<< wieczorową porą! - pierwszy tydzień grudnia upłynął w Zespole Szkół Menedżerskich bardzo aktywnie.

Gdy 6  grudnia 2018 klasy odwiedził Mikołaj z czekoladowymi pysznościami, chociaż sam nie wyglądał na miłośnika słodyczy, zaczęliśmy myśleć o Świętach, ale również o innych.

    Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym zaangażowaliśmy się w " Szlachetną Paczkę" przy współpracy z Hufcem ZHP Świecie - Powiat. Wsparliśmy podarkami Panią Danusię. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą mobilizację klas, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Udowodniliście, że w tak krótkim czasie można zrobić tak wiele.

    Tydzień szkolny zakończył się wyjątkowo w sobotę po 6 rano. Stało się tak za sprawą 4 już w historii naszej placówki "Nocy w szkole" zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim były gry planszowe i komputerowe. Hitami okazały się "Chińczyk" oraz "FIFA".

I mimo zapowiedzi zdecydowanego zwycięstwa opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Pani Karoliny Kwaśniewskiej - turniej wygrali: Kamil Kiełpiński i Monika Borek.    

Spotkanie z przedstawicielem Wojskowej Komendy

Uzupełnień z Grudziądza

Kapitanem Jerzym Brzóścikowskim.

     22 października uczniowie profilu wojskowego i policyjnego uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem WKU Grudziądz, który przedstawił możliwości zatrudnienia w Wojsku Polskim absolwentów LO lub podjęcia dalszej nauki na uczelniach wojskowych.

Pokaz Wojskowej Administracji Oddziałów Terenowych

Duży Rynek

        Dnia 25 października uczniowie klas o profilu mundurowym uczestniczyli w pokazie sprzętu i

wyposażenia wojskowego, zarówno Wojska Polskiego jak i Wojsk Obrony Terytorialnej.

         
       W pierwszych dniach października mieszkańcy Świecia upamiętniają śmierć wybitnych przedstawicieli Świecia: nauczycieli, prawników,  urzędników, zarówno Żydów jak i Polaków, którzy zostali wymordowani przez nazistów w 1939 roku. W tym roku uroczystość pod pomnikiem na Małym Rynku w Świeciu odbyła się 8 października 2018roku. Wśród zgromadzonych znaleźli się przedstawiciele władz miasta oraz szkół ze Świecia. Uroczyste obchody 79 - rocznicy masowej egzekucji przygotowali Uczniowie Zespołu Szkół Menedżerskich pod kierunkiem Pani Małgorzaty Hawełko i Karoliny Kwaśniewskiej oraz Uczennice Gimnazjum nr1.

Dzień Języków Obcych (1 października 2018)

      1 października 2018 w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Dnia Języków Obcych. Każda klasa wybrała kraj, o którym przygotowała prezentację oraz informacje dotyczące tradycji, świąt i kultury. Najlepszą klasą okazała się III LO, która w bardzo ciekawy i "smaczny" sposób przybliżyła nam Francję.